sobota 2. novembra 2013

Divadielka a halloweenska zábava

V utorok 29.10. sme boli príjemne prekvapení! Postarali sa o to žiačky 3. HB zo Súkromnej pedagogickej a sociálnej akadémie v Humennom. Pripravili si sériu divadielok rôznych rozprávok. Podujatie pripravili pod vedením pani učiteľky Mgr. Jany Dobrančinovej a pána učiteľa Mgr. Lukáša Jeňa. Bolo síce pripravené pre všetky deti materských škôl, ale privítali aj prváčikov.

   Privítala nás bosorka so skupinou čarodejníc. Tie nás hneď obkolesili a každého "zmaľovali". Nie, nebojte sa! Nikto nás nebil:-)   Každému namaľovali na tvár niečo "halloweenske". A pozvali nás na rozprávkovú cestu. Tvorila ju chodba smerom k sále. Tu nás čakali rôzne prekrásne rozprávkové postavičky s pestrofarebnými kulisami - až nám mráz prechádzal po chrbte! Hneď pritiahol našu pozornosť čertík z rozprávky O vodníkovi. Úžasným hereckým výkonom nás prilákal k sebe. Hneď nás vtiahol do deja – pomáhali sme mu vyloviť vodníka. V rozprávke O kozliatkach sme sa presvedčili, že naozaj máme počúvať rady našich rodičov. Kozliatko (naša kamarátka Silvia) sa poučilo a spolu so svojou mamičkou odohnali zlého vlka. Aj po tejto skvelej rozprávke nás čakala ďalšia – Červená čiapočka a vlk. S otvorenými ústami sme sledovali, či sa starej mame a Červenej čiapočke naozaj podarí poraziť zlého vlka. Museli sme však pomôcť horárovi a vlk bol porazený. Rozprávková cesta pokračovala a dostali sme sa do kráľovstva Snehulienky. Chceli sme zlej kráľovnej vziať otrávené jabĺčko, no nestihli sme.... Snehulienku však zachránil princ, tak sme sa spokojní rozlúčili aj s týmito skvelými postavami. Len kúsok ďalej ž kráčal Janko a Marienka...Určite viete, z akej rozprávky! V medovníkovom domčeku už na nich čakala zlá ježibaba. Herci stvárnili aj túto rozprávku tak presvedčivo, že sme Jankovi a Marienke na záver pomáhali zlú ježibabu čo najrýchlejšie hodiť do pece.

   Na konci rozprávkovej cesty nás opäť privítali bosorky. Tie nás vtiahli do veľkej sály, vyzdobenej rozličnými tekvicami, kostrami, pavúkmi...a začali s nami tancovať. Do sály prichádzalo čoraz viac detí, ktoré prešli, tak ako my, rozprávkovou cestou. My sme žiaľ museli odísť, zábava však pokračovala. Deti sa vytancovali a na záver zatancovali bosorky a herci z rozprávok pre všetky deti spoločný tanček. Každý pri odchode dostal prekvapenie – medovníkové srdiečko a diplom za nebojácnosť.

   Aj touto cestou veľmi pekne ďakujeme za krásne dopoludnie. Dievčatá z 3.HB, pani učiteľka Dobrančinová, pán učiteľ Jeňo a ostatní, ktorí sa podieľali na príprave programu sa postarali o príjemne strávené dopoludnie každého z nás.

Videozáznam z predstavenia:A fotodokumentácia:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára