pondelok 22. júna 2015

Stretnutie žiakov 2.A s prezidentom SR


Dňa 15. júna  Prezidentský palác otvoril pri príležitosti 1. výročia inaugurácie prezidenta Andreja Kisku svoje brány a privítal dav návštevníkov. Prezident SR Andrej Kiska sprístupnil verejnosti priestory Prezidentského paláca. Tohto Dňa otvorených dverí sa zúčastnili aj žiaci 2.A triedy zo ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom so svojou pani učiteľkou Ivanou Čepovou.
Cesta „Čiapočkárov“, ako ich nazval pán prezident, začala už 14. júna. Deti navštívili pekné prírodovedné múzeum a ubytovali sa. Na druhý deň sa už skoro ráno vybrali za pánom prezidentom. Z Humenného mu niesli svoje portréty a básničky, ktoré v škole vymysleli.
Atmosféra v Prezidentskom paláci bola skvelá. Najskôr mali žiaci možnosť  vidieť vystúpenie Čestnej stráže. Potom sa osobne stretli s pánom prezidentom. Napriek zaneprázdnenosti si na nich našiel čas, prečítal si básničky a stále žartoval. Na záver sa s deťmi odfotografoval a obrázky s básničkami si zobral na pamiatku J
Po tomto stretnutí  si žiaci so svojim doprovodom dospelých prezreli priestory Prezidentského paláca, na nádvorí si prezreli limuzínu pre oficiálne návštevy a oddýchli si v krásnej Prezidentskej  záhrade.
Keďže deťom do odchodu vlaku zostávalo ešte niekoľko hodín, rozhodli sa, že s p. učiteľkou navštívia Dinopark a ZOO.  Exkurzia bola pre všetkých obrovským zážitkom, na ktorý budú ešte dlho spomínať...
Video z rozhovoru a vystúpenia Čestnej stráže:
Dojmy žiakov – ukážky:
Hanka Hurayová
Dňa 15.6. sme boli s našou pani učiteľkou v prezidentskom paláci. Páčilo sa mi tam to vystúpenie, kde vystupovala hradná stráž a všetky tie izby. V každej izbe bolo niečo zlaté. Ja som si myslela, že prezidentská záhrada bude menšia, bola veľmi pekná. Všetci sme si podali ruku s prezidentom a aj sme sa s ním odfotili. Prezident nám dal aj svoj podpis. Všetci sme si domov doniesli veľký zážitok.

Filip Goffa
Keď sme išli do prezidentského paláca, tak sme tam išli preto, lebo bol Deň Otvorených dverí. Najprv nás prekontrolovali, či nemáme nejakú zbraň. Potom sme sa išli pozrieť na vojakov, ktorý cvičili s päť kilovou zbraňou. Potom sme sa už išli pozrieť na prezidenta a dali sme mu básničky, ktoré sme v triede sami vymysleli. Nasledovala prehliadka miestností a boli to: zelený salón, hnedý salón a zlatý salón. Hneď na to sme sa išli občerstviť džúsom. Vonku s nami natočila televízia rozhovor a po ňom sme išli do záhrady, kde sme si posedeli na lavičke a odfotili sa pri červených kvetoch.

Hanka Krišková
V pondelok 15. 6. 2015 sa naša trieda 2.A vybrala z hotela Star trolejbusom do prezidentského paláca. Najprv prezreli naše batohy a potom sme sa pozerali na vojakov. Potom sme išli dnu s našou pani učiteľkou. Išli sme po točitých schodoch, až sme došli do izby, kde boli prezidentove ocenenia. Potom sme sa stretli s prezidentom a podali sme mu ruku. Odovzdali sme mu básne a išli sme do prezidentskej záhrady, kde sme dostali nápoj zdarma. Odfotili sme sa pri aute a motorkách. Bola tam aj televízia TA3, ktorej sme poskytli krátky rozhovor.

Artur Samuel Budaj
Keď sme prišli do Bratislavy, videli sme kopu krásnych vecí. Najviac sa mi páčil Prezidentský palác! No ani jeho záhrada nebola na zahodenie! Bolo tam veľa stromov, ale aj kamienkov. Ale aby ste si nemysleli, že sa mi páčila iba záhrada, tak sa mi páčili aj salóny v paláci. Ešte pred tým všetkým, dokonca aj malým deťom prezerali, či nemajú nejaké zbrane. A to takým spôsobom, že na stole bol košík, do ktorého sme si dali kľúče alebo niečo kovové a tí ľudia nám prezreli tašky. Niektorým dievčatám senzor zapípal a to preto, lebo mali vo vlasoch sponku.

Simonka Straková
Dňa 15.6. sme navštívili hlavné mesto Slovenska. Išli sme sa pozrieť do Prezidentského paláca. Najprv sme išli do miestnosti, kde bol prezident. Mali sme pre neho pripravené básničky a obrázky. Prečítal si ich a podal nám ruku. Popozerali sme si všetky miestnosti. Potom sme išli vonku, kde sme dostali džúsiky. Nakoniec sme išli do prezidentskej záhrady a posedeli sme si tam na lavičkách. Od prezidenta sme dostali fotku s podpisom a tak veľmi sme sa tešili!

Jakub Pira
Dňa 15.6. sme boli v Bratislave na Deň otvorených dverí, kde sme videli sochy, zakrútené schody a vystúpenie vojakov. Mali sme stretnutie s pánom prezidentom, ktorý nám podal ruku. Potom sme išli do hnedej izby, zelenej izby a zlatej izby. Išli sme vonku, kde nám dali Colu a džús. Potom sme išli do prezidentského paláca a do prezidentskej záhrady. Bola tam tráva, kamienky a rôzne farebné kvetiny. Vojaci mali päť kilovú zbraň, prešli sme aj strojom, ktorý zachytáva kov. V paláci sa nachádzalo aj WC s koženými kreslami, vonku čierna limuzína a stála tam aj ochranka. Dali sme pánovi prezidentovi naše básne. Potom sme išli do Dinoparku a domov.

 Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára