štvrtok 18. júna 2015

Obhajoby - štvrtý deň

Jakub, Simonka a Hanka K.:


 

 

 

 

 

 

Ocenenie pre aktívnych učiteľov

Dňa 12.6. sa v Žiline uskutočnila slávnostná akcia - uvedenie najaktívnejších slovenských učiteľov  do Siene slávy eTwinning.
Táto akcia sa uskutočnila pri príležitosti 10. výročia programu eTwinning v Európe. Do Siene slávy vstúpilo 12 najaktívnejší slovenských pedagógov – 12 učiteliek z celého Slovenska od Bratislavy až po Humenné. Medzi ocenenými je i naša pani učiteľka Mgr. Ivana Čepová.
Ako uviedla pani Sokolíková, manažérka Národnej služby pre elektronickú spoluprácu škôl v Žiline, mnohí slovenskí pedagógovia sa zaslúžili o krásne úspechy na domácom aj zahraničnom poli. A práve prácu tých najlepších si chceli uctiť uvedením do „Siene slávy“ programu eTwinning.
Pri výbere ocenených učiteľov použili tieto kritériá: Registrácia v programe viac ako šesť rokov, viacnásobné víťazstvo v Národnej súťaži eTwinning, víťazstvo v Európskej súťaži, aktívna práca pri diseminácii eTwinningu, množstvo aktívnych projektov, aktívna práca ambasádora eTwinning, kontinuálna práca v programe eTwinning počas celej doby od registrácie.

MŠ VVaŠ:

https://www.minedu.sk/program-etwinning-sa-dockal-siene-slavy-do-ktorej-uvedu-prvych-pedagogov/

Program eTwinning sa na Slovensku realizuje od roku 2005 s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Organizačne ho v SR zabezpečuje Národná služba pre elektronickú spoluprácu škôl, ktorá patrí pod Žilinskú univerzitu v Žiline. Jeho cieľom je podpora spolupráce medzi školami v európskych krajinách s využitím moderných informačno-komunikačných technológií a znalostí cudzích jazykov.  Celkovo eTwinning spája školy v takmer 40 krajinách a je súčasťou programu EK v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu na roky 2014 - 2020 Erasmus +.



nedeľa 7. júna 2015

Osmijanko nás potešil...

Výsledky 11. ročníka:



Odštartovala Humenská žiacka šachová liga!



V tomto školskom roku sa do Humenskej šachovej ligy zapojilo šesť humenských škôl. Súťaž pozostáva zo školského kola a z finále, ktoré sa uskutoční už 16. júna. V piatok, 5. júna, sa uskutočnilo školské kolo aj v našej škole. Zapojilo sa do neho 38 žiakov prvého a druhého stupňa. Žiaci bojovali statočne a pod dohľadom hlavného rozhodcu p. Mariany Aľušíkovej (Šachy Reinter n. o. ) a vedľajších rozhodcov p. uč. Lukáčovej a Čepovej odohrali sedem kôl. Skvelí boli aj naši prváci - nebáli sa starších súperov a získali pekné výsledky: Matvijová, Bučko a Goffa z 1.A a taktiež Morvajová, Čorný a Kridla z 1.B. Priebeh jednotlivých kôl a celkové výsledky si môžete pozrieť v tabuľke:  http://chess-results.com/tnr176262.aspx?lan=4&art=4&turdet=YES&wi=984
Celkoví víťazi turnaja sú:
1. miesto: Daniel Lopata
2. miesto: Lukáš Seman
3. miesto: Stela Simonová

Vo finále nás bude reprezentovať sedemčlenné družstvo najlepších z troch kategórií:
Tobiáš Babjarčík - 2.A, Samuel Šuľak - 2.A, Tomáš Blaha - 3.A, Richard Porochnavý - 4.A, Stela Simonová - 5.A, Adam Valalik, Lukáš Seman - 6.A a Daniel Lopata - 6.A.

Musím však pochváliť všetkých žiakov a žiačky z 2.A - naozaj zabojovali a nesklamali :-) 
No a poradie žiakov našej triedy:

CHLAPCI:
1.miesto: Tobiáš Babjarčík
2. miesto: Samuel Šuľak
3. miesto: Dávid Petrovčin

DIEVČATÁ:
1. miesto: Hana Krišková
2. miesto: Simona Straková
3. miesto: Barbora Kalaninová