4.A trieda pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním,Základná škola Dargovských hrdinov 19, Humenné. Tak vstúpte...
štvrtok 18. júna 2015
Ocenenie pre aktívnych učiteľov
Dňa 12.6. sa v Žiline uskutočnila slávnostná akcia - uvedenie najaktívnejších slovenských učiteľov do Siene slávy eTwinning.
Táto akcia sa uskutočnila pri príležitosti 10. výročia programu
eTwinning v Európe. Do Siene slávy vstúpilo 12 najaktívnejší slovenských
pedagógov – 12 učiteliek z celého Slovenska od Bratislavy až po
Humenné. Medzi ocenenými je i naša pani učiteľka Mgr. Ivana Čepová.Ako uviedla pani Sokolíková, manažérka Národnej služby pre elektronickú spoluprácu škôl v Žiline, mnohí slovenskí pedagógovia sa zaslúžili o krásne úspechy na domácom aj zahraničnom poli. A práve prácu tých najlepších si chceli uctiť uvedením do „Siene slávy“ programu eTwinning.
Pri výbere ocenených učiteľov použili tieto kritériá: Registrácia v programe viac ako šesť rokov, viacnásobné víťazstvo v Národnej súťaži eTwinning, víťazstvo v Európskej súťaži, aktívna práca pri diseminácii eTwinningu, množstvo aktívnych projektov, aktívna práca ambasádora eTwinning, kontinuálna práca v programe eTwinning počas celej doby od registrácie.
MŠ VVaŠ:
https://www.minedu.sk/program-etwinning-sa-dockal-siene-slavy-do-ktorej-uvedu-prvych-pedagogov/
Program eTwinning sa na Slovensku realizuje od roku 2005 s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Organizačne ho v SR zabezpečuje Národná služba pre elektronickú spoluprácu škôl, ktorá patrí pod Žilinskú univerzitu v Žiline. Jeho cieľom je podpora spolupráce medzi školami v európskych krajinách s využitím moderných informačno-komunikačných technológií a znalostí cudzích jazykov. Celkovo eTwinning spája školy v takmer 40 krajinách a je súčasťou programu EK v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu na roky 2014 - 2020 Erasmus +.
streda 10. júna 2015
utorok 9. júna 2015
pondelok 8. júna 2015
nedeľa 7. júna 2015
Odštartovala Humenská žiacka šachová liga!
V tomto školskom roku sa do Humenskej šachovej ligy zapojilo šesť humenských škôl. Súťaž pozostáva zo školského kola a z finále, ktoré sa uskutoční už 16. júna. V piatok, 5. júna, sa uskutočnilo školské kolo aj v našej škole. Zapojilo sa do neho 38 žiakov prvého a druhého stupňa. Žiaci bojovali statočne a pod dohľadom hlavného rozhodcu p. Mariany Aľušíkovej (Šachy Reinter n. o. ) a vedľajších rozhodcov p. uč. Lukáčovej a Čepovej odohrali sedem kôl. Skvelí boli aj naši prváci - nebáli sa starších súperov a získali pekné výsledky: Matvijová, Bučko a Goffa z 1.A a taktiež Morvajová, Čorný a Kridla z 1.B. Priebeh jednotlivých kôl a celkové výsledky si môžete pozrieť v tabuľke: http://chess-results.com/tnr176262.aspx?lan=4&art=4&turdet=YES&wi=984
Celkoví víťazi turnaja sú:
1. miesto: Daniel Lopata
2. miesto: Lukáš Seman
3. miesto: Stela Simonová
Vo finále nás bude reprezentovať sedemčlenné družstvo najlepších z troch kategórií:
Tobiáš Babjarčík - 2.A, Samuel Šuľak - 2.A, Tomáš Blaha - 3.A, Richard Porochnavý - 4.A, Stela Simonová - 5.A, Adam Valalik, Lukáš Seman - 6.A a Daniel Lopata - 6.A.
Musím však pochváliť všetkých žiakov a žiačky z 2.A - naozaj zabojovali a nesklamali :-)
No a poradie žiakov našej triedy:
CHLAPCI:
1.miesto: Tobiáš Babjarčík
2. miesto: Samuel Šuľak
3. miesto: Dávid Petrovčin
DIEVČATÁ:
1. miesto: Hana Krišková
2. miesto: Simona Straková
3. miesto: Barbora Kalaninová
Prihlásiť na odber:
Príspevky (Atom)




















































