4.A trieda pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním,Základná škola Dargovských hrdinov 19, Humenné. Tak vstúpte...
utorok 31. decembra 2013
Mikuláš v KaSS
Mikuláš nás navštívil dokonca dvakrát! Prišiel aj do KaSS, kde sme si pozreli pekné vtipné divadielko o Mikulášovi a vypočuli veľa pekných pesničiek.
Mikuláš v našej škole
V našej škole nás navštívil Mikuláš. Okrem sladkostí nám priniesol aj pekné divadielko. Pozrite si video :
utorok 17. decembra 2013
Žiaci, učitelia, rodičia... pridajte sa a vložte novoročné prianie
Zapojte sa do tejto Česko - Slovenskej aktivity! Realizujeme ju v rámci nášho etwinningového projektu Putovanie s Ferdom Mravcom.
A ako sa zapojiť?
Stačí vložiť fotografiu do padletu spolu s pozdravoma informáciami o Vás, aby sme vedeli, od koho pozdrav je. Vkladať môžu učitelia, žiaci, rodičia....ktokoľvek, kto chce zanechať novoročné prianie. Práca s padletom je jednoduchá, stačí 2x kliknúť na hocijaké voľné miesto na padlete. Potom sa objaví obdĺžnik, kde priamo môžete vpisovať svoje meno a pod neho pozdrav. (Ak by náhodou nebolo voľné miesto, vkladajte dole pod obrázy - vpravo sa na bočnej lište šípkou posuniete nadol). Potom si vyberiete symbol v strede - šípku, pomocou ktorej vložíte fotografiu z počítača do padletu. Na záver kliknite na ktorékoľvek miesto na padlete a Váš príspevok je uložený. Nebojte sa, nič nepokazíte! Ak nebudete so svojim pozdravom spokojní, môžete ho kedykoľvek vymazať.
Poproste svojich známych, aby sa k nám pridali. Vyskúšajte to na hodinách so svojimi žiakmi, skúste to doma s rodičmi. Komu z Vás sa to podarí, nielenže ste zvládli prácu s padletom, ktorý môžete využiť vo vyučovaní, ale zároveň potešíte všetkých účastníkov tejto malej aktivity :)
Stačí vložiť fotografiu do padletu spolu s pozdravoma informáciami o Vás, aby sme vedeli, od koho pozdrav je. Vkladať môžu učitelia, žiaci, rodičia....ktokoľvek, kto chce zanechať novoročné prianie. Práca s padletom je jednoduchá, stačí 2x kliknúť na hocijaké voľné miesto na padlete. Potom sa objaví obdĺžnik, kde priamo môžete vpisovať svoje meno a pod neho pozdrav. (Ak by náhodou nebolo voľné miesto, vkladajte dole pod obrázy - vpravo sa na bočnej lište šípkou posuniete nadol). Potom si vyberiete symbol v strede - šípku, pomocou ktorej vložíte fotografiu z počítača do padletu. Na záver kliknite na ktorékoľvek miesto na padlete a Váš príspevok je uložený. Nebojte sa, nič nepokazíte! Ak nebudete so svojim pozdravom spokojní, môžete ho kedykoľvek vymazať.
Poproste svojich známych, aby sa k nám pridali. Vyskúšajte to na hodinách so svojimi žiakmi, skúste to doma s rodičmi. Komu z Vás sa to podarí, nielenže ste zvládli prácu s padletom, ktorý môžete využiť vo vyučovaní, ale zároveň potešíte všetkých účastníkov tejto malej aktivity :)
Pridávajte tu: http://padlet.com/wall/ferdomravec
pondelok 25. novembra 2013
Česko – slovenský maratón 2013...
Téma tohtoročného
česko-slovenského maratónu bola : „Miesto, kde sa nám bude žiť lepšie".
Táto téma vychádza z
Európskeho roka občanov 2013. Hlavným cieľom maratónu bolo zamyslieť sa
nad miestami v
našich mestách, ktoré
by sme chceli zmeniť k lepšiemu. S tým nám
mohli pomôcť aj kúzelní panáčikovia
Žltý a Modrý
z loga programu eTwinning, ktorí majú magickú
moc a mohli
spoločne s nami
pretvoriť - "uzdraviť"
boľavé miesta našich miest.
Účastníci maratónu všetko zachytávali pomocou najrôznejších technológií a výstupom z tohto „čarovania“ je tento spoločný web, na ktorom sú pripravené tzv.padlety, do ktorých každý tím sám vložil svoje výstupy:
Aj my sme sa
s našou pani učiteľkou zapojili do tejto aktivity. Zrealizovali sme ju v piatok.
Hneď ráno sa
sme sa vybrali hľadať miesta v našom meste, ktoré sa nám nepáčia a chceli by sme ich
zmeniť. Sprevádzal nás aj modrý a žltý panáčik. Tí nám naozaj pomohli „prečarovať“ miesta , ktoré sa nám nepáčili na
také, aké by sme chceli mať. Ale napriek tomu si myslíme, že naše mesto je naozaj pekné.
Ale asi by mal modrý a žltý panáčik „prečarovať“ správanie niektorých
ľudí, ktorí naše pekné mesto takto ničia. Pozrite sa na
výsledok nášho „čarovania“:Účastníci maratónu všetko zachytávali pomocou najrôznejších technológií a výstupom z tohto „čarovania“ je tento spoločný web, na ktorom sú pripravené tzv.padlety, do ktorých každý tím sám vložil svoje výstupy:
Video:
Práce, ktoré sme po „pátraní“ nakreslili na
hodine informatickej výchovy:
sobota 2. novembra 2013
Divadielka a halloweenska zábava
V utorok 29.10. sme boli príjemne prekvapení! Postarali sa o to žiačky 3. HB zo Súkromnej pedagogickej a sociálnej
akadémie v Humennom. Pripravili si sériu divadielok rôznych rozprávok.
Podujatie pripravili pod vedením pani učiteľky Mgr. Jany Dobrančinovej a pána učiteľa Mgr.
Lukáša Jeňa. Bolo síce pripravené pre všetky deti materských škôl, ale
privítali aj prváčikov.
Privítala nás bosorka so skupinou čarodejníc. Tie nás hneď obkolesili a každého "zmaľovali". Nie, nebojte sa! Nikto nás nebil:-) Každému namaľovali na tvár niečo "halloweenske". A pozvali nás na rozprávkovú cestu. Tvorila ju chodba smerom k sále. Tu nás čakali rôzne prekrásne rozprávkové postavičky s pestrofarebnými kulisami - až nám mráz prechádzal po chrbte! Hneď pritiahol našu pozornosť čertík z rozprávky O vodníkovi. Úžasným hereckým výkonom nás prilákal k sebe. Hneď nás vtiahol do deja – pomáhali sme mu vyloviť vodníka. V rozprávke O kozliatkach sme sa presvedčili, že naozaj máme počúvať rady našich rodičov. Kozliatko (naša kamarátka Silvia) sa poučilo a spolu so svojou mamičkou odohnali zlého vlka. Aj po tejto skvelej rozprávke nás čakala ďalšia – Červená čiapočka a vlk. S otvorenými ústami sme sledovali, či sa starej mame a Červenej čiapočke naozaj podarí poraziť zlého vlka. Museli sme však pomôcť horárovi a vlk bol porazený. Rozprávková cesta pokračovala a dostali sme sa do kráľovstva Snehulienky. Chceli sme zlej kráľovnej vziať otrávené jabĺčko, no nestihli sme.... Snehulienku však zachránil princ, tak sme sa spokojní rozlúčili aj s týmito skvelými postavami. Len kúsok ďalej ž kráčal Janko a Marienka...Určite viete, z akej rozprávky! V medovníkovom domčeku už na nich čakala zlá ježibaba. Herci stvárnili aj túto rozprávku tak presvedčivo, že sme Jankovi a Marienke na záver pomáhali zlú ježibabu čo najrýchlejšie hodiť do pece.
Na konci rozprávkovej cesty nás opäť privítali bosorky. Tie nás vtiahli do veľkej sály, vyzdobenej rozličnými tekvicami, kostrami, pavúkmi...a začali s nami tancovať. Do sály prichádzalo čoraz viac detí, ktoré prešli, tak ako my, rozprávkovou cestou. My sme žiaľ museli odísť, zábava však pokračovala. Deti sa vytancovali a na záver zatancovali bosorky a herci z rozprávok pre všetky deti spoločný tanček. Každý pri odchode dostal prekvapenie – medovníkové srdiečko a diplom za nebojácnosť.
Aj touto cestou veľmi pekne ďakujeme za krásne dopoludnie. Dievčatá z 3.HB, pani učiteľka Dobrančinová, pán učiteľ Jeňo a ostatní, ktorí sa podieľali na príprave programu sa postarali o príjemne strávené dopoludnie každého z nás.
Videozáznam z predstavenia:
Privítala nás bosorka so skupinou čarodejníc. Tie nás hneď obkolesili a každého "zmaľovali". Nie, nebojte sa! Nikto nás nebil:-) Každému namaľovali na tvár niečo "halloweenske". A pozvali nás na rozprávkovú cestu. Tvorila ju chodba smerom k sále. Tu nás čakali rôzne prekrásne rozprávkové postavičky s pestrofarebnými kulisami - až nám mráz prechádzal po chrbte! Hneď pritiahol našu pozornosť čertík z rozprávky O vodníkovi. Úžasným hereckým výkonom nás prilákal k sebe. Hneď nás vtiahol do deja – pomáhali sme mu vyloviť vodníka. V rozprávke O kozliatkach sme sa presvedčili, že naozaj máme počúvať rady našich rodičov. Kozliatko (naša kamarátka Silvia) sa poučilo a spolu so svojou mamičkou odohnali zlého vlka. Aj po tejto skvelej rozprávke nás čakala ďalšia – Červená čiapočka a vlk. S otvorenými ústami sme sledovali, či sa starej mame a Červenej čiapočke naozaj podarí poraziť zlého vlka. Museli sme však pomôcť horárovi a vlk bol porazený. Rozprávková cesta pokračovala a dostali sme sa do kráľovstva Snehulienky. Chceli sme zlej kráľovnej vziať otrávené jabĺčko, no nestihli sme.... Snehulienku však zachránil princ, tak sme sa spokojní rozlúčili aj s týmito skvelými postavami. Len kúsok ďalej ž kráčal Janko a Marienka...Určite viete, z akej rozprávky! V medovníkovom domčeku už na nich čakala zlá ježibaba. Herci stvárnili aj túto rozprávku tak presvedčivo, že sme Jankovi a Marienke na záver pomáhali zlú ježibabu čo najrýchlejšie hodiť do pece.
Na konci rozprávkovej cesty nás opäť privítali bosorky. Tie nás vtiahli do veľkej sály, vyzdobenej rozličnými tekvicami, kostrami, pavúkmi...a začali s nami tancovať. Do sály prichádzalo čoraz viac detí, ktoré prešli, tak ako my, rozprávkovou cestou. My sme žiaľ museli odísť, zábava však pokračovala. Deti sa vytancovali a na záver zatancovali bosorky a herci z rozprávok pre všetky deti spoločný tanček. Každý pri odchode dostal prekvapenie – medovníkové srdiečko a diplom za nebojácnosť.
Aj touto cestou veľmi pekne ďakujeme za krásne dopoludnie. Dievčatá z 3.HB, pani učiteľka Dobrančinová, pán učiteľ Jeňo a ostatní, ktorí sa podieľali na príprave programu sa postarali o príjemne strávené dopoludnie každého z nás.
Videozáznam z predstavenia:
A fotodokumentácia:
piatok 1. novembra 2013
Halloween a naše tekvice :-))
V pondelok, 28.10. sme sa zišli v našej triede spoločne s našimi rodičmi. Na hodine anglického jazyka sme si rozprávali o sviatku, ktorý k nám prenikol z Ameriky - a je to sviatok Halloween. Naučili sme sa nové slová, pesničku, básničku a už od rána sme sa tešili na rodičov. Poobede priniesli tekviuce a začali sme zdobiť. Pozrite sa, aké úžasné diela sme vytvorili:
Prihlásiť na odber:
Príspevky (Atom)









































































